Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).

Bielizna i CiPiersi w Zgrzycie


Bielizna i CiPiersi w Zgrzycie

data: 2019.01.18        godzina: 20:00        cena biletu: 30/35/40 zł


BIELIZNA pojawiła się w połowie lat 80-tych i od razu została zaliczona do czołowych formacji Trójmiejskiej Sceny Alternatywnej. Już pierwsza radiowa kompozycja pt. Terrorystyczne Bojówki dotarła do drugiego miejsca jedynej niezależnej listy przebojów realizowanej wtedy na antenie Rozgłośni Harcerskiej.
Debiutancka płyta pt. Taniec Lekkich Goryli została przyjęta entuzjastycznie zarówno przez słuchaczy, jak i krytyków muzycznych. Chwalono połamaną rytmikę oraz niebanalne teksty nawiązujące do tajemniczej, polskiej egzystencji lat 80-tych.
Kolejne wydawnictwa – Wiara, Nadzieja, Miłość i Inwigilacja; Tag; Pani Jola; ugruntowały pozycję zespołu na niezależnej scenie rock&rollowej.
W roku 2000 ekipa Bielizny wydała płytę pod szyldem Doktor Granat
pt. Świadkowie Rocka.
Oprócz działalności koncertowej zespół kojarzony jest z estradową i telewizyjną aktywnością wokalisty, Jarka Janiszewskiego (pseud. Doktor), który swoje ujawnienia werbalne określa mianem wybroczyny intelektualnej.
Doktor prowadził wiele niestandardowych imprez – od koncertów w Jarocinie po programy telewizyjne (Rock Noc).
W 2003 roku Bielizna wraz z Trzecim Programem Polskiego Radia wydała płytę pt. W Dzikim Kraju. Wydawnictwo otrzymało znakomite recenzje m.in. w tygodnikach Polityka”oraz Wprost. Z płyty tej pochodzi piosenka pt. Zimny Wiatr uznawana za nieoficjalny hymn stoczniowców walczących o odzyskanie Stoczni Gdańskiej.
W październiku 2009 roku ukazała się płyta pt. Obrazki z wystawki.
Recenzenci chwalili zespół za twarde, riffowo-funkowe granie oraz gorzki, zjadliwy komentarz do poczynań dziwnych osobników zamieszkujących kraj nad Wisłą.
Płytę promowały single Kurt Cobain, Kolumbowie znad Wisły oraz Wściekły Jad, do których obrazki można obejrzeć na Facebooku.
Zespół konsekwentnie idzie własną drogą skierowaną w stronę osobników oczekujących na niebanalną werbalno-rockandrollową przygodę.
W bieżącym roku, po 25 latach, ukazała się kompaktowa wersja płyty pt. Tag, która
dotychczas była dostępna jedynie na kasecie.
Obecnie zespół pracuje nad materiałem nazwanym roboczo Epitafium dla Piotra S. –
12 minutowa kompozycja będzie hołdem złożonym człowiekowi, który podpalił się protestując przeciwko polityce tzw. dobrej zmiany.
W roku przyszłym ukaże się DVD prezentującym Bieliznę na żywo.
Bielizna gra w składzie

Wojciech Hinz – gitara
Krzysztof Stachura – gitara
Jarek Figura – bas
Andrzej Jarmakowicz – perkusja
Jarek Janiszewski – śpiew

CIPIERSI
Zespół założony w 1987 r. Uczestnik 5-ciu edycji FMR w Jarocinie w latach 1988-92.
Laureat III miejsca Mokotowskiej Jesieni Muzycznej, Złotej Dziesiątki Ogólnopolskiego Młodzieżowego Przeglądu Piosenki , Rocka Pod Chełmcem, Młodzieżowych Spotkań Muzycznych w Chojnowie oraz wielu innych festiwali o zasięgu ogólnopolskim, jak również krajowych eliminacji europejskiego festiwalu Le Printemps de Bourges we Francji .
Zespół często gościł na antenie Rozgłośni Harcerskiej pr.4 Polskiego Radia, a utwór My-Wy-Oni dotarł do 4. miejsca tamtejszej Listy Przebojów. Znany również słuchaczom audycji Brum”pr. III Polskiego Radia.
W 1992 roku ukazała się pierwsza płyta Chore Miejsce (Loud Out Rec.). W 1993 roku Cipiersi zawiesili działalność, by powrócić w roku 2013. Rok później ukazała się płyta Reactor, a 3 utwory z tej płyty plasowały się wysoko na Liście Przebojów PoliszCzart, emitowanej w Wielkiej Brytanii. W październiku 2018 ukazała się 3. płyta pt. Miłość w dobie hejtu (Audio Anatomy Rec.) w wersji LP i CD. Podczas koncertów Cipiersi promują swój ostatni album. Stylistyka zespołu to Modern Brit Rock. Nowocześnie, ale z poszanowaniem tradycji – jak twierdzą sami jego członkowie.
Cipiersi grają w składzie:
Piotr Orban – gitara, vocal
Marcin Zaleś – gitara, theremin
Rafał Kaczewski – gitara basowa
Sebastian Wojciechowski – perkusja

 

Bilety : przedsprzedaż w klubie 30 zł
przedsprzedaż online 35 zł
w dniu koncertu 40 zł
wstecz   


Komentuj...