Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).

Pan Trener w Ciechanowie


Pan Trener w Ciechanowie

data: 2020.01.15        godzina: 20:00        cena biletu: wkrótce zł


Pan Trener
monodram komediowy

Tekst: Szymon Jachimek
Reżyseria: Jakub Ehrlich
Występuje: Wojciech Tremiszewski

Piłka nożna to sport o charakterze religii, to gigantyczne pieniądze i opium porywające za sobą tłumy. Tymczasem z dala od Camp Nou, a nawet i stadionu Cracovii czy Piasta Gliwice, toczy się gra o zupełnie inną stawkę. Monodram Pan Trener skupi się właśnie na tej piłce prowincjonalnej i nietransmitowanej.

Opowiada o nierówno skoszonych boiskach, bo kosiarka stara, a i pan Mietek niezbyt trzeźwy. Opowiemy o zawodnikach, którzy przebierają się w kontenerach, na koszulkach mają logo lokalnego sklepu z art. spoż.-przem., a przed meczami zrzucają się na benzynę. A przede wszystkim opowiemy o trenerze Rafale Wąsiku, dla którego futbol jest wszystkim.

I nic to, że Wąsik trenuje V-ligowy Ajax Mściszewice, nic to, że za swoją pracę pobiera honorarium w postaci świeżych jajek i wiader z tynkiem, nic wreszcie to, że żona ma dosyć jego jednoosobowych narad taktycznych w garażu – on kocha, po prostu kocha piłkę nożną, a każdy mecz jest dla niego ważniejszy niż narodziny własnego dziecka.

I choćby cały świat i tabela ligowa mówiły mu, że ta miłość do futbolu jest nieodwzajemniona, on nie jest w stanie jej porzucić. Może to toksyczny związek i pewny przepis na zmarnowanie sobie życia? A może Wąsik ma więcej rozumu, niż ktokolwiek w gminie przypuszcza, bo wytrwale ściga swe wielkie marzenie?

Spektakl trwa 60 minut bez przerwy.

Wojciech Tremiszewski – aktor, improwizator, autor. Występował w Kabarecie Limo, serialu Spadkobiercy, monodramie własnego autorstwa Adama Mickiewicza liryczna próba odnalezienia się w branży rozrywkowej oraz wielu projektach teatru improwizacji (W Gorącej Wodzie Kompani, W Trzech Osobach, itd). Jego solowe improwizacje można oglądać na youtubowym Kanale Termosa.
wstecz   


Komentuj...