Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).

Quo Vadis + Violent Creed


Quo Vadis + Violent Creed

data: 2019.06.07        godzina: 20:00        cena biletu: 30/40 zł


Zespół QUO VADIS obchodzący niedawno swoje 30-lecie działalności jest jednym z czołowych przedstawicieli polskiej niezależnej sceny metalowej, uznanym i docenianym w kraju i za granicą.  Początek zespołu to 1988r. W swojej dotychczasowej działalności zespół miał przyjemność wystąpić i reprezentować Szczecin na większości liczących się festiwalach muzyki rockowej m.in. Metalmania (trzykrotnie), Jarocin (dwukrotnie), Przystanek Woodstock (czterokrotnie), a także w Kopenhadze na Its Alive, gdzie był jedynym gościem zaproszonym z zagranicy, Rostocku, Frankfurcie, Przystanek Chicago.
QUO VADIS ma na swoim koncie dziesięć płyt. Płyty otrzymały wiele pochlebnych recenzji w muzycznej prasie (Metal Hammer, Tylko Rock, Brum, Super Expres i innych) oraz zagranicznych portalach muzycznych. Na płycie Test Draizea gościnnie wystąpiła śp. Mira Kubasińska - legenda polskiego bitu. Ponadto utwory zespołu Quo Vadis znalazły się na wielu składankach i okolicznościowych wydawnictwach.
Zespół zaangażowany jest w różne inicjatywy charytatywne jak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Muzyka Przeciwko Rasizmowi (ukazała się płyta kompilacyjna gdzie znalazł się również utwór QUO VADIS obok takich wykonawców jak: Kazik, T. Love, Big Cyc, Armia, Dezerter, Homo Twist, Farben Lehre i innych), Wykopmy Rasizm ze Stadionów, TOLERANZ (zespół reprezentował Polskę w koncercie w Prenzlau (Niemcy) w ramach akcji Toleranz promującej szeroko rozumianą tolerancję wśród polskiej i niemieckiej młodzieży).
Na swoim koncie ma również prestiżowe wyróżnienie jakim była nagroda Złoty Bączek przyznana przez Program III Polskiego Radia i Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na najlepszy zespół w ramach konkursu SIĘ KRĘCI
W lipcu 1996 jako gospodarz Szczecińskiej odsłony Przystanek Woodstock 96 miał zaszczyt otwierać oraz zamykać całą imprezę.
W kwietniu 2000 zespół otrzymał zaproszenie od Jurka Owsiaka do wzięcia udziału w V Przystanku Woodstock pod hasłem wieczór z QUO VADIS - QUO VADIS & Przyjaciele. Koniec roku upłynął na pracy w studio, gdyż zespół nagrywał dwa utwory do filmu w reżyserii Bogusława Lindy Sezon na leszcza.
Zespół QUO VADIS do tej pory zagrał kilkaset koncertów, kilka tras koncertowych do najważniejszych można zaliczyć: POLITICS TOUR, WINTER CRUSADE TOUR, CHICAGO (zespół zagrał serię koncertów w USA w Chicago na zaproszenie Fundacji Charytatywnej Running for everyone), CHAOS TOUR 2010 (Polska), CHAOS IN THE UK (Wielka Brytania), CHAOS IN UKRAINE 2011 (kilkanaście koncertów po całej Ukrainie), DOMINUS SVANTEVITUS 2013 (wspólna trasa z Percival Schuttenbach promująca połączeniu muzyki folk metalowej, słowiańskiej i thrashowej). W 2014 i 2015 zespół intensywnie koncertował zarówno w Polsce jak i Wielkiej Brytanii.


Aktualny skład:
Tomasz SKAYA Skuza – wokal, gitara basowa
Mateusz MATEL Lazar – gitara
Szymon SAJMON Synówka – perkusja
Ian ŹDŹBŁO Bemolator - gitara
wstecz   


Komentuj...