Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).

Cała Góra Barwinków i Dubska


Cała Góra Barwinków i Dubska

data: 2024.02.10        godzina: 19:00       


Cała Góra Barwinków - polski zespół muzyczny grający muzykę reggae i ska. Cała Góra Barwinków (CGB) działa w obecnym składzie od 2002 roku, choć korzenie grupy sięgają roku 1997. Należy do wykonawców polskiej sceny ska/reggae. Znakiem rozpoznawczym CGB jest wysunięta na pierwszy plan, rozbudowana sekcja dęta. Grupa ma na koncie cztery płyty długogrające. Ostatnia z nich ? Beat 2 Meet U ? ukazała się w 2013 roku. W 2008 roku ukazał się winylowy singiel z piosenką Ta ostatnia niedziela.

W 2004 roku zespół został zaproszony przez Jurka Owsiaka do studia telewizyjnej Dwójki, gdzie wystąpił podczas XII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Cała Góra Barwinków zaprezentowała się również w programach "Kuba Wojewódzki", "Poplista", "Kawa czy Herbata", "Regiony kultury" czy też w programie "Taper", w którym zespół podkładał muzykę pod niemy film Charliego Chaplina "Charlie ucieka".

W 2014 roku Cała Góra Barwinków wzięła udział w 4 edycji programu X Factor w TVN, odpadając na zaledwie dwa odcinki przed finałem. CGB dwukrotnie wystąpili na Przystanku Woodstock - w 2003 i 2013 roku oraz raz Heineken Opener Festiwalu 2007 w Gdyni.

Dubska to jeden z polskich zespołów tworzących muzykę reggae od ponad 20 lat. Muzycy swoją przygodę z tym gatunkiem rozpoczęli w 1999 roku w Bydgoszczy, gdzie rok później ukazała się płyta demo pod szyldem Madżonga Records. Wraz z nagraniem demonstracyjnym na płycie pojawiły się również dwa zapisy koncertów z bydgoskich klubów pod nazwą Sanatorium i Mózg. O zespole zrobiło się głośno w momencie zdobycia nagrody na festiwalu w Ostródzie w kategorii "najlepsza sekcja rytmiczna". Po tym czasie nastąpił przełom i w roku 2005 Dubska wydali swój pierwszy oficjalny album pod tym samym tytułem, co przyczyniło się m.in do występu na Przystanku Woodstock.

W 2018 roku Dubska wydając dwupłytowy album "Bajki i Legendy" podsumowała 20-lecie swojej twórczości. Specjalny koncert odbył się na Reggae Festival w Ostródzie w 2019 roku na który przybyła spora część widowni. Wielu gości zaprezentowało najciekawsze utwory z całej zebranej do tej pory działalności artystycznej zespołu. Oprócz tego członkowie Dubska bardzo chętnie biorą udział w wielu akcjach społecznych i kulturowych na terenie Bydgoszczy. Jako Stowarzyszenie Get Up zespół od 2018 roku organizuje festiwal pod nazwą Get Up Bydgoszcz.
wstecz   


Komentuj...