Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).

Moskwa - 40 lat goście Ga-Ga Zielone Żabki, Human Rights


Moskwa - 40 lat goście Ga-Ga Zielone Żabki, Human Rights

data: 2023.10.28        godzina: 19:00        cena biletu: 59 zł


Moskwa świętuje 40 lecie powstania, a gośćmi jubileuszu będą Ga-Ga Zielone Żabki oraz Human Rights.
Moskwa - Hard Core Punk 
Ga-Ga Zielone Żabki - Ska Punk
Human Rights - Freedom Punk
 
Moskwa - zespół utworzony w 1983 r. przez wokalistę i gitarzystę Pawła Gumolę to legenda polskiej sceny punkrockowej, który już od 40 lat koncertuje na polskiej scenie muzycznej.
Grupa zadebiutowała na festiwalu w Jarocinie w 1984 roku w składzie Paweł Guma Gumola - vocal gitara, Piotr Rogoziński - bas, Tomasz Groń - perkusja i dostała się do ósemki laureatów tego festiwalu, co przełożyło się na sukces ogólnopolski Zaraz po festiwalu zespół nagrał pierwsze studyjne utwory, które osiągnęły popularność radiową ówczesnych stacji muzyki niezależnej.
W 1985 zespół występuje jako gwiazda festiwalu Jarocinie i bierze udział w filmie" Fala " w reżyserii Piotra Łazarkiewicza, pokazujący Jarocin, muzykę, zespoły, życie festiwalu i zespół Moskwa, a już w następnym roku ekipa telewizji BBC kręci film o polskiej muzyce rockowej pt. "My Blood Your Blood" - reż. Andrzej Kostenko, w którym light motivem staje się wokalista zespołu Moskwa i jego osobista historia życia przeplatająca się w filmie. My Blood Your Blood był wyświetlany w 50 krajach świata, natomiast Fala doczekała się premiery w kinach na terenie Polski.
 
Pierwsza płyta zespołu ukazuje się w 1989 roku pod nazwą "Moskwa" i znika z półek sklepowych w ciągu tygodnia. Następna płyta pt. "Życie niezwykłe" - ukazuje się dwa lata później w 1990, później zespół wyjeżdża na koncerty do Niemiec, a po trasie w Niemczech pojawia się też płyta koncertowa nagrana w Toruniu w 2010 roku, a w 2019 ukazuje się płyta - "21 wiek" wydana przez Zima Records.
 
Moskwa występuje w składzie:
Paweł Gumola - voc, gitara
Tomasz Mech Wojciechowski - bas
Radek Jarzyna - perkusja.
 wstecz   


Komentuj...