Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).

Włochaty


Włochaty

data: 2023.09.29        godzina: 19:00        cena biletu: 50 zł


WŁOCHATY - Jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich zespołów punkowych.

Powstał w drugiej połowie lat 80-tych XX wieku w Szczecinie za sprawą dwóch kumpli z ławy szkolnej: Fagasa i Jeża. Mottem ich było: "skoro inni mogą grać to my też". Tak się złożyło, że do tej samej szkoły chodził Billy, który został zwerbowany na stanowisko perkusisty. Tak oto Włochaty Odkurzacz (pod taką nazwą zaczynali) rozpoczął swoje pierwsze próby jeszcze w 1986 w szkolnej świetlicy. Swój pierwszy koncert, na 2 gitary i perkusję, zagrali 1 maja 1987 w jednym ze szczecińskich klubów, zaraz po pierwszomajowym pochodzie. 

Razem z zespołem; pierwszy raz w roli wokalistki debiutowała Katarzyna Nosowska (HEY).
Po zmianach systemowych w Polsce, nastały również zmiany w kapeli. W 1990 do zespolu dołączył Pauluss a nazwa została skrócona o odkurzacza. W 1991, już pod nazwą Włochaty, wydali własnym sumptem swoją pierwszą kasetę zatytułowaną "For Sale" w ilości 100 sztuk. 
W roku 1993 zdobyli wyróżnienie i zagrali na dużej scenie na Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie. 
To był przełomowy koncert w historii zespołu. Ponownie w Jarocinie jako gość Włochaty wystąpił w 2006 roku, oraz 2013, a w 2014 dal niezapomniany koncert na Przystanku Woodstock. 
 
W tzw. międzyczasie zagrał wiele koncertów na różnych scenach w kraju, jak i liczne trasy zagraniczne, m.in. Francja, Anglia, Niemcy, Holandia, Czechy, Irlandia oraz ma też wspólne występy z takimi klasykami gatunku jak: Dead Kennedys, Steve Ignorant (Crass), Conflict, UK Subs, Oi Polloi, Exploited, Misfits, Chumbawamba czy Citizen Fish. 
Włochaty już ponad trzy dekady komentuje otaczającą ich rzeczywistość, czy to w sprawach politycznych czy społecznych. Ma na koncie 9 studyjnych albumów, 2 płyty live, 2 single, kilka winylowych edycji swoich krążków oraz książkę „Dopisać swój wers..." (2007). 
 
Od zawsze w swoim przekazie bezkompromisowi, związani ze sceną niezależną, alternatywną oraz społecznymi ruchami wolnościowymi, ekologicznymi, praw zwierząt i antifą. Mają na koncie współpracę z takimi organizacjami jak Amnesty International , Greenpeace, Stowarzyszenie „Nigdy Więcej", Otwarte Klatki czy Fundacja „Inna Przestrzeń" na Rzecz Wolnego Tybetu. 
"Nasze granie to forma aktywizmu. Dzięki naszej muzyce mamy okazję wspierać rózne inicjatywy, mówić o ważnych dla nas sprawach czy inspirować innych." - mówią muzycy zespołu.
 
W tym roku na koncertach zespół promuje nowy album, który ukazał się w marcu 2023 nakładem Mystic Production.
 
Skład:
Jerzy "Jeż" Zajkowski - Bass, wokal
Sylwester "Billi" Biliński - Perkusja
Piotr "Skoda" Skotnicki - Gitara, wokal
Maciej "Raga" Jarlēm - wokal
Paweł "Guliwer" Gurbada - gitara
 wstecz   


Komentuj...